Річний громадський звіт
Звіт директора закладу загальної середньої освіти «Микільська-на-Дніпрі середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області
за 2020-2021 навчальний рік
Протягом звітного періоду з 01.09.2020 по 28.05.2021 р. управління навчальним закладом здійснювалося відповідно до норм, статуту, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективного договору, дотримувалися посадові обов’язки, законодавчі акти України, що регламентують роботу загальноосвітнього навчального закладу. Особлива увага зверталася на дотримання всіма учасниками навчально-виховного процесу норм чинного законодавства.
Станом на 01.09.20 року в закладі навчалось 72 учня.
З них багатодітні- 22 учня.
Відвідують гуртки- 32 учні, на базі закладу працюють гуртки: легка атлетика, народні інструменти, естрадного співу.
В закладі створено систему контролю за відвідування учнями навчальних занять. Персонально здійснювала щоденно контроль за відвідуванням учнями навчального закладу, спільно з класними керівниками з’ясовувала причини відсутності дітей на заняттях. Виправдала себе система телефонного зв’язку класних керівників з батьками. Питання відвідування знаходила своє систематичне відображення на нарадах при директорові, узагальнювалось наказами по школі.
В закладі працювала група продовженого дня для учнів початкових класів. Режим їхньої роботи затверджено педагогічною радою .
НВП здійснювався відповідно до робочого навчального плану, річного плану роботи закладу.
Питання організації освітньої роботи постійно знаходилися на контролі адміністрації закладу, узагальнювались наказами по закладу, заслуховувались на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові.
Педагогічна рада закладу працювала під моїм керівництвом за 2020-2021 н.р. проведено 9 засідань. Слід відмітити, що завдяки якісному плануванню засідань педради та підготовки їх, зміни підходів до їх проведення, педрада стала суттєво впливати на стан навчання і виховання школярів, стала ваговим джерелом підвищення педагогічної майстерності членів колективу.
Слід відзначити, що більшість управлінських рішень, що готувалися мною попередньо згоджувалися з їх виконавцями.
Для управління роботою з обдарованими дітьми розроблена в закладі система роботи по підготовці учнів до участі в учнівських олімпіадах, конкурсах.
Щотижня проводила наради із заступниками директора з питань планування роботи закладу, підсумків виконання плану за попередній тиждень. За потреби на ці наради запрошувалися інші працівники, представники органів учнівського та громадського самоврядування. Спільно із заступниками здійснювала системний контроль за виконанням планів всіх працівників закладу.
Заклад стовідсотково укомплектовано педагогічними кадрами
Всього вчителів - 16 чол.
Із них з вищою освітою - 15 чол.
Із них:
вищої категорії - 7 чол.
І категорії - 4 чол.
ІІ категорія - 3 чол.
спеціаліст - 1 чол.
У встановленому чинним положенням про атестацію в закладі успішно проведена атестація педагогічних кадрів. Проведено 6 засідань атестаційної комісії
Аналіз проходження атестації педагогічних працівників показав:
№ п/п |
| 2021 р. |
1 | Скільки всього атестувалось педпрацівників
| 5 чол. |
2 | Підтвердили: 9 тарифний розряд спеціаліст ІІ кваліфікаційна категорія І кваліфікаційна категорія вища кваліфікаційна категорія | - - - - - 2 |
3 | Присвоєно: ІІ кваліфікаційна категорія І кваліфікаційна категорія вища кваліфікаційна категорія |
- 2 1 |
4 | Педагогічне звання підтверджено: «старший учитель» «вчитель-методист» | - - - |
5 | Педагогічне звання присвоєно: «старший учитель» «вчитель-методист» | - - - |
6 | Нагороджено: грамота відділу освіти ДОН ОДА МОН України Знак «Відмінник освіти» | - - - - - |
Однією із першочергових щоденних моїх турбот залишалося здоров`я учнів. У процесі внутрішкільного контролю за уроками та позакласними заходами звертала увагу на дотримання санітарно-гігієнічних норм щодо організації НВП. Ефективність використання педагогами методів і засобів щодо формування здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичної, психічної соціальної і духовної складових здоров`я. спільно з класними керівниками, учителем фізкультури, медичною сестрою на основі довідок ЛКК всі учні закладу були розділені на основну, підготовчу і спеціальну групу. В спецгрупі з фізичної культури перебувало 2 учнів. Складений розклад уроків відповідає педагогічним та санітарно-гігієнічним вимогам.
Здійснювала управління організацію харчування учнів та контроль за ним. Наказом по закладу призначено відповідальних за харчування, визначено їх обов’язки, затверджено графік харчування, визначено заходи щодо обліку безкоштовного харчування. Контроль за організацією за станом
харчування учнів вивчалося постійно, узагальнювалося відповідними наказами, заслуховувались на нарадах при директору. Оновлено харчоблок, побудовано цех.
Я зупинилася на основних питання моєї управлінської діяльності, але ще було чимало короткотривалих та довготривалих поточних питань, які хоч і були дрібними, про те вимагали певного часу і зусиль для їх вирішення. Головне те, що ми, визначивши перспективні напрями розвитку навчального закладу, успішно працюємо над їх реалізацією.
Наявні результати і здобутки з управління закладом – це не лише моя особиста заслуга, це кропітка, творча, наполеглива, самовіддана праця заступників директорів, кожного члену колективу, батьків та громадськості.
За це всім хочу висловити щиру вдячність.
Поряд з управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Про окремі з них я говорила, про більшість із них ви знаєте адже моя робота і робота нашого закладу загалом є відкритою для всіх, ми не приховуємо і не замовчуємо їх, а з метою ліквідації ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах.
Тому на найближчу перспективу основними векторами своєї діяльності вважаю роботу з подальшої реалізації пріоритетних напрямків закладу:
- упровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;
- НУШ;
- навчально-методичне забезпечення компетентнісного зорієнтованого підходу до організації навчально-виховного процесу;
- впровадження ефективних інноваційних технологій навчання, виховання й управління та їх удосконалення;
- упровадження нових інформаційно-комп’ютерних технологій освіти, піднесення ефективності використання в НВП комп’ютерних технологій;
- упровадження здобутків експериментальної діяльності педагогічну практику;
- забезпечення реалізації прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти на рівні державних стандартів, а також профільної освіти;
- забезпечення наступності в педагогічній системі закладу під час переходу дитини від однієї освітньої ланки до іншої;
- підвищення розвивального потенціалу навчальних занять, удосконалення позаурочної діяльності з навчальних предметів;
- використання позаурочної предметної діяльності учнів як умови розвитку творчих здібностей;
- особистісно зорієнтований підхід до розвитку творчих здібностей учнів;
- здійснення моніторингових досліджень ;
3. Продовжувати впровадження інноваційної методики й технології з метою розвитку творчих здібностей й схильностей учнів, забезпечувати постійний аналіз результативності організації спільної діяльності «вчитель-учень».
4. Здійснювати моніторинг навчальних досягнень учнів учителями-предметниками.
5. Посилити контроль за об’єктивністю оцінювання навчальних досягнень учнів учителями.
6. Забезпечувати контроль за якістю підготовки випускників до ДПА і ЗНО.
7. Розвивати в учнів стійкий інтерес до пізнання, бажання та вміння самостійно вчитися, планувати свою навчальну діяльність, здійснювати самооцінку.
8. Створити оптимальні умови для виявлення, розвитку й реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей.
9. Розвивати педагогічну співпрацю сім`ї, школи і громадськості як реальний шлях утвердження демократизації та гуманізації в шкільному житті.
10. Сприяти розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу.
11. Створити умови для розвитку інформаційно-комунікаційних та комунікативних компетентностей учасників НВП.
12. Виховувати в учнів свідоме ставлення до свого здоров'я, формування здорового способу життя.
13. Виховувати культуру спілкування, безпечного толерантного середовища та інформаційної культури учасників НВП.
14. Надати кожному учню освіту відповідно до його можливостей, здібностей та інтересів; забезпечити умови для самореалізації , самопрезентації учнів в процесі навчання та виховання.